Drugi przetarg na zakup wózka reachstacker: pytania i odpowiedzi część I

1) Dotyczy pkt 5.: Listy referencyjne dla Oferenta (oryginały) w zakresie serwisowania wózków typu reachstacker na terenie Polski w ciągu ostatnich 3 lat, tj. w latach 2017-2020 (min. 5 referencji)

Pytanie: Czy zamawiający wyrazi zgodę na listę referencyjną w zakresie serwisowania wózków typu reachstacker na terenie UE w ciągu ostatnich 3 lat, tj. w latach 2017-2020 (min. 5 referencji) ?

Uzasadnienie: Nasza firma jest oficjalnym przedstawicielem sprzedaży wózków typu reachstacker w Polsce od 2019 roku i nie mamy możliwości przedstawienia takiej listy, ponieważ nie było możliwości zrealizowania takich dostaw i serwisowania maszyn. Nasz serwis jest przeszkolony i posiada odpowiednie certyfikaty umożliwiające serwis takich maszyn na terenie Polski (możliwość przedstawienia certyfikatów w ofercie). Ponadto nasza firma serwisuje różne typy maszyn od małych ładowarek do maszyn przeładunkowych 55 tonowych oraz wozideł technologicznych o masie ponad 40 ton które pracują na kopalniach i też jest możliwość naprawy tylko u klienta na terenie kopalni czy np. portu w przypadku maszyn do przeładunku. Posiadamy kilkanaście mobilnych samochodów serwisowych, mamy podpisane kontrakty z największymi firmami w Polsce na maszyny z reakcją serwisu 24 godziny i niczym nie odbiegamy od serwisów firm które posiadają doświadczenie przy serwisowaniu reachstackera. Chcieliśmy również nadmienić, że osoby w serwisie też się zmieniają i firma która ma dostarczone kilka maszyn typu rechstacker w Polsce może mieć osoby w serwisie które nigdy przy takich maszynach nie pracowały.

Prosimy o zmianę danego wymagania aby każdy z oferentów miał równe szanse w przetargu na dostawę rechstackera.

SPEDCONT: Nie wyrażamy zgody na doręczenie listy referencyjnej. Odnośnie listów referencyjnych (oryginały bądź

kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem), wyrażamy zgodę na doręczenie listów referencyjnych w zakresie serwisowania wózków typu reachstacker na terenie UE w ciągu ostatnich 3 lat, tj. w latach 2017-2020 (min. 5 referencji), przy czym referencje powinny dotyczyć podmiotu składającego ofertę.

2) punkt 7, lit. f – prosimy o możliwość zaoferowania urządzenia wyposażonego w system ogrzewania postojowego w oparciu o paliwo dieslowskie, fabrycznie zintegrowany z urządzeniem i ze sterowaniem z osobnego wyświetlacza z przyciskami sterującymi w kabinie.

SPEDCONT: Akceptujemy Państwa rozwiązanie.